ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9917214
*
nr 991 7214
Spegel
höjd: 141 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2015
kl 18:02:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 10:52:45
1
100 kr
1/11 15:04:21
2
300 kr
1/11 15:37:00
3
200 kr
1/11 15:37:00
2
250 kr (Budbetjänt)
1/11 15:38:02
3
300 kr
1/11 15:38:02
2
300 kr (Budbetjänt)
1/11 15:39:37
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 991 7214
Spegel
höjd: 141 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 10:52:45 | 1 | 100 kr |
1/11 15:04:21 | 2 | 300 kr |
1/11 15:37:00 | 3 | 200 kr |
1/11 15:37:00 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
1/11 15:38:02 | 3 | 300 kr |
1/11 15:38:02 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
1/11 15:39:37 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58